fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

За Велигден облачно со повремен дожд

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10, а максималната ќе достигне од 13 до 20 степени.

Умерено до значително облачно, Наутро понекаде во западните делови со појава на дожд, а попладне и во вечерните часови со локален пороен дожд и ретка појава на грмежи во најголемиот дел од земјата. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10, а максималната ќе достигне од 13 до 20 степени.

Во Скопје променливо облачно, попладне со повремен дожд кој ќе продолжи и во ноќните часови. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне 19 степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close