fbpx
Вести

Веб платформа за продажба и купување на органски производи

 

veb platforma za prodazhba i kupuvanje na organski proizvodi

Органските производители ќе пласираат, а заинтересираните купувачи преку интернет ќе може да ја направат набавката на саканите органски производи. Здружението на органски производители „Органологистик“ направи веб платформа со која го олеснува начинот на продажба на овој вид производи.

Платформата треба да овозможи полесна комуникацијата помеѓу производителите и купувачите и на едно место и во секое време заинтересираните да може да добијат информација за моменталното производство, кога тоа ќе биде готово за пласман на пазар, колкави се моменталните количини, но и да се направи резервација на одредени производи.

Од „Органологистик“ најавуваат дека во иднина платформата ќе биде надградена со многу нови содржини како за производителите, така и за купувачите.

Тагови

Слични написи

Еден коментар

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Close