fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

ВИДЕО!- Хоџа-Од утре почнува откуп и во останатите винарии

Од терен доаѓаат информации за политичка злоупотреба, вели министерот за ТВ 24

Министерот за земјоделство Аријанит Хоџа за ТВ24 вели дека се следи состојбата и тој е запознаен со ситуацијата на терен.

Хоџа вели дека имало и преговори со лозарите. Очекува да се смират страстите, а од утре вели почнува откуп и во останатите винарии, од терен доаѓаат информации за политичка злоупотреба.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close