fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

(видео)„На пазар им е скапо, а имаат пари за надувани усти“ – продавачка на тезга во Босна и Херцеговина

„Најдобри се оние госпоѓите со надувани усни, само викаат ‘ауу, скапо, скапоо’ на пазар, а можат 150-200 евра да дадат за да ги надуваат усните и да ги затегнат веѓите, онакви јапонски“

„Најдобри се оние госпоѓите со надувани усни, само викаат ‘ауу, скапо, скапоо’ на пазар, а можат 150-200 евра да дадат за да ги надуваат усните и да ги затегнат веѓите, онакви јапонски“, искрено вели продавачката на тезга на пазар која стана вирален хит.

Една продавачка на тезга на пазар во Бања Лука, во Босна и Херцеговина, во изјава за локална телевизија го покажа својот револт што дојде време кога не се штеди на козметички третмани, и корекциите на лицето станаа тренд, а се штеди на основните намирници кои се продаваат на пазар.Таа искрено вели дека најмногу ја нервираат госпоѓите со „напумпани“ усни и јапонски веѓи кои дале стотици евра за тоа, а на пазар се жалат дека сè им е скапо.https://www.crnobelo.com/novosti/balkan/93127-na-pazar-im-e-skapo-a-imaat-pari-za-naduvani-usti-prodavachka-na-tezga-vo-bosna-i-hercegovina-e-viralen-hit-video?

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close