fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во недела сончево со мала до умерена облачност

Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја.

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен, а во западните делови засилен ветер од западен правец. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја.

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Од понеделник ќе биде претежно стабилно со слаб до умерен северозападен ветер, поизразен вдолж Повардарието.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден понеделник (30.08) вторник (31.08) време среда (01.09) четврток (02.09) BeTep петок (03.09) 10 до 19 мин.тем. (°C) мак.тем. (C) ув до 18 25 до 33 10 д 18 променлив 27 до 34 до 19 26 до 34 8 до 17 7 24 до 31 7 25 до 32 7“

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close