fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во недела времето сончево со мала до умерена облачност

Од недела следува период на стабилно време, освен понеделник кога ќе има локален дожд

Во недела времето сончево со мала до умерена облачност. Вдолж Повардарието и на истокот ќе дува умерен северозападен, а во западните делови слаб западен ветер.

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Од недела (4 јули) следува период на стабилно време, освен во понеделник кога во пладневните и попладневните часови ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи. Температурата ќе биде во пораст.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH noHeAeлHиK (05.07) BTopHиK (06.07) Bpeme cpeAa (07.07) 4eTBpToK (08.07) Bemep neToK (09.07) 10 Ao 19 mиH.Tem. (C) maK.Tem. (C) yB 12 Ao 20 27 Ao 34 12 Ao 21 28 Ao 36 13 Ao 21 7 27 Aይ 37 13 Ao 22 8 31 Ao 38 8 31 Ao 37 8 8“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close