fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во сабота температури под нулата

Во деновите од викендот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини.

Во сабота сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 13.11.2021 рад тмин. макс. cKonje 0 14 тетово 13 маврово 12 охрид 14 битола 14 прилеп 13 кр.паланка 15 CB. николе 14 штип 15 берово 14 дкапија 14 струмица 15 гевгелија 17 тетово св. николе 0 1 2 2 -1 0 0 1 4 1 -1 0 маврово ↑ берово штип д. Kanuja окрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во деновите од викендот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Утринските температури на повеќе места ќе бидат околу нула, а во првите два дена од следната седмица поради зголемена облачност насекаде ќе бидат позитивни. Во понеделник во западните делови ќе има услови за слаб дожд.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (14.11) понеделник (15.11) време вторник (16.11) среда (17.11) Bemep четврток (18.11) до мин.тем. (C) мак.тем. (℃) до 1 11 до 16 2 до 10 16 до 15 до 5 до 14 9 до 16“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close