fbpx
Агро бизнисВестиВкусот на традицијатаМакедонијаТоп вести

„Воскреснаа и доматите по маркетите“, реагираат граѓаните

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ?!

Граѓани реагираат на вискоките цени на зеленчукот по маркетите низ дражавата. Објавуваат форографии за енормно покачени цени на доматите. Така за кг домати трговците бараат 279 денари од килограм.

 

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close