fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Времето денес сончево и топло со услови за дожд и грмежи во попладневните часови

Во Македонија денеска ќе преовлдува сончево и многу топло време, со мала до умерена облачност.

Температурата ќе се движи од 23 до 37 степени. Во Скопје слично време, со температура од 19 до 35 степени.

Под влијание на понестабилна воздушна маса, од денес следуваат денови кога во

попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност проследена со локален пороен

дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно на повеќе места ќе биде за време на викендот, кога

ќе има и намалување на дневната температура.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close