fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и наместа локален дожд

Температурата во текот на денот продолжува да биде невообичаено висока за овој период од годината, на југот од државата до 31-от степен, а утрото ќе биде свежо.

Можно е да е слика од текст

Времето денеска ќе биде сончево со умерена, а на места повремено со значителна облачност. Претежно во западните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Температурата во текот на денот продолжува да биде невообичаено висока за овој период од годината, на југот од државата до 31-от степен, а утрото ќе биде свежо.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност, која повремено ќе се зголемува. Максималната температура ќе се искачи до 27 степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close