fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

За Велигден променливо облачно со сончеви периоди

Од понеделник благ пад на температурите

Променливо облачно со сончеви периоди. Во утринските часови во западните делови ќе има услови за локален дожд. Ќе дува умерен, а во западните делови засилен западен ветер.

Можно е да е слика од map и текст кој вели „Kp. паланка тетово времето утре 02.05 2021. рад мин. тмакс. Ckonje 13 31 тетово 13 29 маврово 10 18 охрид 13 24 битола 16 30 прилеп 15 28 кр.паланка 12 26 CB николе 14 30 штип 15 30 берово 10 26 дкапија 16 33 струмица 14 31 евгелија 15 33 Ckonje св.николе св. николе берово штип маврово ㅈ прилеп д. Kanuja охрид струмица битола гевгелија“

Можно е да е слика од текст кој вели „ден понеделник (03.05) вторник (04.05) време среда (05.05) четврток (06.05) Bemep петок (07.05) 8 15 мин.тем. (C) мак.тем. (C) 7 до 14 променлив 22до до 30 до 11 18 до 25 3 до 10 19 до 26 3 до 11 22 до 28 23 до 29“

Во понеделник ќе биде стабилно со благ пад на дневната температура, а во вторник кон крајот на денот и во среда ќе има локални врнежи од дожд. Температурата дополнително ќе опадне уште за неколку степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close