fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Земјоделци проверете ги сметките-продолжува исплатата на субвенции со проблем во банкарските сметки!

Земјоделци потврдуваат дека и денеска има исплата на субвенции откако доставиле нови банкарски сметки сметки

Земјоделци, проверете ги сметките, наши читатели потврдуваат дека веќе имаат исплата на субвенции по промената на банкарските сметки од Охридска банка  во други банки.

Првиот човек на Платежната агенција Никица Бачовски претходно во изјава за Зелена берза потврди дека се работи на надимнување на проблемот за доспилата на субвенциите кај оние земјоделци кои  имаа проблем со банкарските сметки. Особено по промената на сметките во Охридска банка.

Дознаваме дека субвенции овие денови треба да добијат околу 800 земјоделци, најголем дел од нив за мерката мали земјоделски стопанства.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close