fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Земјоделец од Кутретино се повредил работејќи со мотокултиватор во својата градина

Работејќи во нивата со тешки телесни повреди се здобил В.С.(52) од с.Кутретино

На 12.04.2022 во Полициската станица Демир Хисар било пријавено дека во Итна медицинска помош со тешки телесни повреди бил донесен В.С.(52) од с.Кутретино, демирхисарско. Според пријавеното, тој се повредил работејќи со мотокултиватор во својата градина. Тој бил пренесен во Клиничка болница Битола за понатамошно лекување. Се работи на расчистување на случајот.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close