fbpx
Вести

Агро метео

Времeто денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од источен правец. Попладне во јужните делови ќе има изолирана појава на пороен дожд и ретки грмежи.

agro meteo

 

Утринските температури ќе се движат од 8 до 13 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 18 до 26 степени.

Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 26 степени.

УВ индексот ќе изнесува 7.

Во четврток и петок времето ќе нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер на повеќе места, особено во западните делови од земјава. За време на викендот ќе биде претежно стабилно и потопло.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close