fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Бензинот Еуросупер 98 втор ден поевтинува за два денари

Малопродажните цени на бензинот Еуросупер 95,  Еуродизел,  екстра лесното масло за домаќинство и на мазутот не се менуваат.

Бензинот Еуросупер 98 втор ден по ред ќе поевтини за два денари по литар, одлучи Регулаторна комисија за енергетика.

Малопродажните цени на бензинот Еуросупер 95,  Еуродизел,  екстра лесното масло за домаќинство и на мазутот не се менуваат.

Според тоа, од полноќ цените на горивата ќе изнесуваат: Еуросупер – 95     93,50 (денари/литар), Еуросупер 98     94,00 (денари/литар), Еуродизел   93,00 (денари/литар), масло за горење екстра лесно 91,00 (денари/литар) и мазут 53,343 (денари/килограм).

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close