вести

Цената на какаото со најголем неделен раст

kakao

Цената на какаото забележа најголем неделен раст во последните пет години, како последица од разгорувањето на кризата во Брегот на Слоновата Коска, од каде потекнува половина од светското производство на какао.

Поради поскапувањето на какаото, можно е и цените на чоколадата нагло да скокнат.


 

вечер.мк

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close