fbpx
Вести

Цената на какаото со најголем неделен раст

kakao

Цената на какаото забележа најголем неделен раст во последните пет години, како последица од разгорувањето на кризата во Брегот на Слоновата Коска, од каде потекнува половина од светското производство на какао.

Поради поскапувањето на какаото, можно е и цените на чоколадата нагло да скокнат.


 

вечер.мк

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close