fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Денес и утре сонце од недела дожд

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 22 степена.

До сабота ќе се задржи стабилно и релативно топло време. Во недела ќе настапи наоблачување, попладне со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни. Кон крајот на денот ќе почне да дува умерен до засилен северен ветер што ќе услови значително заладување, па од понеделник покрај на планините врнежите ќе преминат во снег и на повисоките места.

 

Слични написи

Back to top button
Close