fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Денес ќе биде многу топло и насекаде ќе биде активирано жолто ниво на опасност од висока температура

Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи.

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност.

Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Можно е да е слика од нацрт и текст

UV индексот ќе биде 8, а максималната температура ќе биде 38 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close