fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Денес одлука за новите цени на горивата

Ова се актуелните цени на горивата: Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 87,50 (денари/литар) Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 90,00 (денари/литар) Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 80,00 (денари/литар) Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 80,00 (денари/литар) Мазут М-1 НС 46,025 (денари/килограм)

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ.Согласно последната одлука на РКЕ, цената на дизелот се намали за еден денар. За еден денар поскапе бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, додека цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголеми за 1,5 денари,

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 87,50 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 90,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 80,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 80,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 46,025 (денари/килограм)

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close