fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиИнтервјуаЛов и риболовМакедонија

Денес променливо облачно. Од среда следува период на стабилно и суво време со пониски утрински температури

Минус 2 степени Берово, Попова Шапка, Маврови Анови, Лазарополе, -1 Битола, Претор, 0 Тетово, Прилеп, Струмица, 1 Крушево, 2 Охрид, Крива Паланка, Дебар, Штип, Гевгелија, 3 Скопје-Петровец, Демир Капија, 4 Виница, Кавадарци, Дојран, 5 Скопје-Зајчев Рид, Велес, Куманово.

Променливо облачно, со локален слаб дожд, а на повисоките планини слаб снег. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.
Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

 

Можно е да е слика од текст

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close