fbpx
Агро бизнисБез категорија

Денес се доделуваат договори од повикот за набавка на опрема за мали производители на храна од животинско потекло

Договори од јавниот повик за поддршка на мали производители на храна од животинско потекло.

Во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска ќе бидат доделени договорите на корисниците од јавниот повик за поддршка на мали производители на храна од животинско потекло.

Пред доделувањето на договорите, министерот Љупчо Николовски ќе даде изјава за медиумите.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close