fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец

Продолжува периодот на променливо облачно време, а утринските температури насекаде ќе се задржат позитивни

Наутро на места со појава на магла и ниска облачност. Во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.
Во Скопје променливо облачно со слаб југоисточен ветер.

 

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка скопје времето утре 07.12,2022 рад мин. макс. Ckonje 7 12 тетово 5 11 маврово 0 9 охрид 5 12 битола 3 11 прилеп 5 12 р.паланка 3 10 CB. николе 6 12 штип 7 13 берово 2 9 дкапија 7 12 струмица 6 11 евгелија 9 13 тетово св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Продолжува периодот на променливо облачно време, наутро на места со појава на магла и ниска облачност. Ќе дува претежно јужен ветер, а утринските температури насекаде ќе се задржат позитивни. Под влијание на влажен бран, за време на викендот ќе има врнежи од дожд, кои на места повремено ќе бидат пообилни, особено во недела.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден четврток (08.12) петок (09.12) време сабота (10.12) недела (11.12) ветер понеделник (12.12) мин.тем. (C) мак.тем. (C) 2до9 до 3 по 9 5 no 10 до 14 10 д 14 6 до 11 11 до 15 2 до 7 10 14 8 до 13“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close