fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Денеска дожд и снег на повисоките места

 

Времето денеска претпладне во поголем дел од земјава ќе биде со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во попладневните часови врнежите ќе престануваат и ќе ги има само во јужните делови. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Дневните температури ќе бидат во интервал од 5-10 степени.

Утре ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, но кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во североисточните делови ќе има услови да проврнува слаб снег. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието.Дневните температури ќе се движат од 5 до 14 степени.

Слични написи

Back to top button
Close