fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Дојран порибен со 2.030 тони крап/ФОТО

Државниот инспекторат за земјоделство врши редовен надзор над порибувањето и стопанисувањето со езерото.

„Вчера учествував во порибување во Дојран, активност финансирана од Министерство за земјоделство шумарство и водостопанство, објави на својот фејсбук профил директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, Зоран Шапуриќ”.

Инаку, Државниот инспекторат за земјоделство врши редовен надзор над порибувањето и стопанисувањето со езерото.

Вчера учествував во порибување во Дојран, активност финансирана од Министерство за земјоделство шумарство и водостопанство. Државниот инспекторат за земјоделство врши редовен надзор над порибувањето и стопанисувањето со езерото.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close