fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Eдно лице загина во тешка сообраќајка на патот Охрид-Ресен

Сообраќајката се случи на магистралниот пат Охрид-Ресен кај село Куратица. Сообраќајката се случила меѓу автобус и мотоциклист.

Едно лице загина во тешката сообраќајна несреќа која синоќа околу 20 часот се случи на магистралниот пат Охрид-Ресен кај село Куратица. Сообраќајката се случила меѓу автобус и мотоциклист. Сообраќајот на магистралниот пат беше во прекин два часа.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close