fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Го фатиле со трактор со нежигосани дабови дрва

Жител на село Ореглово управувал трактор со приколка натоварена со дабови нежигосани  огревни  дрва, моторна пила, секири..

На 16.03.2024 во  17.00  часот на м.в. ,,Пржник“, атар  на с. Дворци, Македонски Брод од страна на полициски службеници од Македонски Брод затекнат е Џ.Д. од с.Ореглово, кој управувал трактор со приколка натоварена со дабови нежигосани  огревни  дрва, моторна пила, секири… По документирање на настанот против Џ.Д. ќе следува соодветна пријава

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close