вести

Голема штета на пипер и тутун во село Десово

До нашата редакција пристигна информација од господинот Амел Хајровиќ за голема штета на пиперка ајварка и тутун, при невремето со град кое ја зафати Општина Долнени, село Десово.

Станува збор за штета на 45 декари или околу 130 тони пипер и околу 50 декари тутун.

 

 

 

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close