fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Градскиот пазар во Битола затрупан во ѓубре, следува пролетно генерално чистење

Купишта го ѓубре се извадија од под тезгите во главниот градски пазар во Битола при денешното чистење на оваа локација.

Градскиот пазар во Битола

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close