fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Хоџа се заканува: Желино може да растури влада

Малку политика-Дали ќе има смена на министерот Хоџа?

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа, испрати политичка порака преку совојот Фејсбук профил.

„Желино, во кое се роди една партија (како движењето БЕСА), може да биде и Желино кое растура една Влада“ – напиша Хоџа.

ДУИ реагираше до ДИК со два приговори и за избирачки места во Желино каде разликата е тесна и изнесува 69 гласови разлика и победа за кандидатот од БЕСА.

 

 

 

 

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close