fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

И утре високи температури од среда заладување

Нов влажен бран со врнежи од дожд, на планините од снег се очекува во среда и четврток.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Променливо облачно со локални врнежи од дожд. Претпладне ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец, кој од пладне ќе го промени правецот во северен и долж Повардарието ќе засилува.
Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 03.12.2023 рад тмин. макс. cKonje 5 12 тетово 4 12 маврово 5 7 охрид 8 13 битола 7 14 прилеп 8 12 кр.паланка 6 11 св. николе 8 12 штип 9 12 берово 3 10 д.капија 8 14 струмица 6 13 евгели 9 16 св, николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во првите два дена од новата седмица ќе има преодно стабилизирање на времето, а нов влажен бран со врнежи од дожд, а на планините од снег се очекува во среда и четврток.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден понеделник (04.12) вторник (05.12) време среда (06.12) четврток (07.12) Bemep петок (08. (08.12) 3 до 5 мин.тем. (°C) мак.тем. (C) до 5 5 до 11 1 до 5 до 11 до 5 12 до የምማY 11 5 до 11“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close