fbpx
ВестиДвор и градина

„Истурени“ цвеќиња внесуваат живописност во обичните градини

cvekje

Многу луѓе сметаат дека цвеќињата ги освежуваат градините и на суптилен начин внесуваат боја во животот. Овие креативни градинарски дизајни ќе ви покажат дека цвеќињата можат да изгледаат толку живописно како да се истурени врз тревата.

Ако сакате да направите ваква градина, едно од правилата е дека половина од саксијата треба да биде закопана во земјата. На овој начин, старите и скршени саксии можат да бидат рециклирани, а другото е лесно – само избирате растение и го засадувате на местото каде што сакате. Испробајте ги ваквите дизајни и дајте ѝ нов изглед на вашата градина.


 

кафе пауза

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close