fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Кај „Сали Мост“, битолските пожарникари спасија паднат маж во реката Драгор

Четири пожарникари и едно противпожарно возило интервенирале на извлекување паднат човек во река Драгор кај месноста „Сали Мост“. Лицето не било повредено.

Регионалниот ЦУК Битола информира дека пожарникарите од ТППЕ Битола од 18.45 до 19.35 часот, со четири пожарникари и едно противпожарно возило интервенирале на извлекување паднат човек во река Драгор кај месноста „Сали Мост“. Лицето не било повредено.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close