fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Заменик министерот Димковски сподели важна информација за земјоделците

Рокот за ажурирање на податоците на земјоделските стопанства се продолжува

Рокот за ажурирање на податоците на земјоделските стопанства се продолжува до крајниот рок за аплицирање за субвенции, наместо до 15. март како што беше до сега. Ова значи дека сите земјоделци кои досега не ги ажурирале податоците, ќе имаат можност тоа да го сторат до истекот на крајниот рок за аплицирање за субвенции, сподели заменик министерот за земјоделство Трајан Димковски.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close