fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево и топло, попладне можен краткотраен дожд

Ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд.

Времето денеска се очекува да биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне, претежно во планинските региони во источните делови од Македониија, ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 24 стеени до 31 на југоистокот од земјата. UV=6

Во Скопје се очекува слично време/. Ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб североисточен ветер. Температурата ќе достигне до 30 степени.

б

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close