fbpx
Вести

Какво време да очекуваме во текот на оваа работна недела?

Во Македонија утрово има појава на магла која има тенденција по котлините долж повардарието да се задржи во поголем дел од денот. Во останатите предели ќе биде претежно сончево и топло. Слаб североисточен и северозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од -9 до 1 степен, додека пак максималните дневни температури ќе достигнат до 5 односно до 15 степени.

kakvo vreme da ochekuvame vo tekot na ovaa rabotna nedela
Во периодот од вторник до петок ќе преовладува претежно сончево и топло време, а по котлините и долините на реките ќе биде магловито и ќе има појава на ниска облачност. Во вторник дневните температури ќе се движат од 8 до 16 степени, а во среда тие ќе се движат во интервал од 6 до 16 степени. Во четврток претежно сончево време и максимални температури од 6 до 17 степени. Во петок се очекува пад на утринските температури од -4 до 4 степени, а максималните од 6 до 15 степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close