fbpx
Вести

Ќе се проценуваат штетите од невремето во Радовиш

Невремето со град кое синоќа го зафати Радовиш предизвика штети во градското подрачје, соопшти градоначалникот на Радовиш, Герасим Конзулов.

Според него, од првичните информации погодени се посеви од тутун, цреши и други овошја.

Штетите од невремето ќе ги проценува Општинската комисија за проценка на штетите.


 

а1он

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close