fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Ковачки најави помош за земјоделците и сточарите

Драган Ковачки, ги соопшти проектите кои се планирани за развој на овој регион од Македонија.

800 милиони евра директна помош за нашите земјоделци, за нашите сточари.

800 милиони евра за навремени и зголемени субвенции. 5.5 милиони евра директна помош за општина Берово.

Покрај ова планираме инфраструктурно да го развиваме овој крај.
Ќе го реставрираме патот Берово – Струмица, ќе направиме реконструкција на патот Берово – Виница со можност за проширување со трета лента. Исто така ќе реставрираме патот Берово – Пехчево – Делчево.

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close