fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Кривична пријава за жител на село Трново предизвикал голем пожар на штала и зафатил далновод

ВНИМАНИЕ! Жител на село Трново запалил оган од суви гранки, при што огнот се проширил кон соседниот двор и зафатил дел од дворот со дрва и дел од штала, како и нива и зафатил далновод за пренос на електрична енергија.

Криминалистичката полиција при СВР Битола со кривична пријава против маж од битолско за предизвикување пожар На 21.02.2023 во СВР Битола бил извршен службен разговор со Х.П(58) од с.Трново, битолско. Тој се сомничи дека на 21.02.2023 околу 11.00 часот во дворот на неговата куќа во село Трново, запалил оган од суви гранки, при што огнот се проширил кон соседниот двор и зафатил дел од дворот со дрва и дел од штала, како и нива и зафатил далновод за пренос на електрична енергија. Х.П. го признал делото, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close