fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Љубе Чапачуловски од село Црнобуки избра Тафе!

Успешна работа земјоделци!

Голема благодарност до Љубе Чапачуловски од село Црнобуки кој се поднови со нов трактор TAFE 45 од Синпекс!  Му посакуваме успешна работа и многу полесни и успешни денови на нивата. Се гордееме што нашите земјоделци продолжуваат да инвестираат во модерна технологија, објавија од Синпекс Битола .

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close