fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Љупчо Николовски доби мед од Атиџе

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски ја посети  Атиџе од „Медена земја“ во нејзиниот дом во Дорфулија.

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски ја посети  Атиџе од „Медена земја“ во нејзиниот дом во Дорфулија.

„Многу слушнавме за нејзиниот тежок живот, за нејзината љубов кон пчелите и природата, но и за перспективите кои се отворија откако народот, светот, дозна за неа“, напиша Николовски на социјалните мрежи.

Пред две години хуманитарци ја реновираа куќата на Атиџе, позната по традиционалниот начин на производство на мед.

Николовски денеска беше во посета на Општина Лозово заради промовирање на земјоделски мерки.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close