fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Македонија ја зафаќа топол бран

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност.

Од пладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локално НЕВРЕМЕ проследено со силен ветер, електрични празнења и појава на град.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 26 до 34 степени.

И за време на викендов ќе се задржи сончево и топло време со мала доумерена облачност.

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close