fbpx
ВестиВкусот на традицијата

Матине со грчка храна

Грчката канцеларија за врски во Скопје организираше попладневно дружење со грчка храна и специјалитети. Новогодишните празници се добра прилика за средби околу маса, а „Калимера“ или на македонски „Добар ден“ настанот беше замислен како можност за претставување на премиум грчките прехранбени производи кои ја надополнуваат празничната атмосфера.

 


 

nezavisen.mk

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close