fbpx
Вести

Метеоролозите со нова временска прогноза

 

 

Од денес  и во текот на наредните денови влегуваме во постуден период со пониски температури, посочуваат метеорлозите.

 

Не очекува променливо и облачно време со сончеви периоди. Во попладневните часови се очекуваат повремени локални врнежи од дожд и грмежи.

На повеќе места ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Се оечкува температурите  на воздухот да се движат од 24 – 31 степен целзиусов.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 31 степен.

Во текот на следните денови се очекува нестабилно време со услови за локално невреме.

Зелена берза

 

 

 

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close