fbpx
Агро бизнисВестиМакедонија

Минофрлачка граната пронајдена во двор во Долно Српци

Од Дирекцијата за спасување и заштита велат дека гранатата била од Првата светска војна

На 22.05.2021 во 10.30 часот во СВР Битола, Ѓ.С. вработен во Дирекцијата за спасување и заштита пријавил дека во 10.15 часот од двор во куќа во с.Долно Српци подигнал минофрлачка граната калибар 75мм. од Првата светска војна.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close