fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Мирчески-Дали ќе има ваучери за „летувањето“ за земјоделците на зелено море?!

Кој ги прашува земјоделците дали им е жешко на нива?

Земјоделецот Игор Мирчески, организатор на протестите и координатор на новоформираните земјоделски здруженија во иронија прашува дали Владата ќе понуди ваучери за „летување“ на нива, како што понуди ваучери од по 200 евра за организиран одмор на работници чии примиња се под 30 илјади денари.

Мирчески пишува- Дали Владата ќе има ваучери за овој тип на мориња, на кои по традиција летуваат само тутунарите- зелено море, кој не бил не знае.

Можно е да е слика од надвор

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close