fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

На Бадник сончево со температура до 16 степени

Времето во следните денови: Од петок следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Дневните температури значително ќе опаднат.

Сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се зголемува, а по одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje етово времето утре 06.01.2022 рад тмин. макс. Ckonje 1 9 тетово -2 8 маврово 0 8 охрид 3 12 битола -1 13 прилеп 0 12 кр.паланка 0 11 св. николе 0 11 штип 2 14 берово 2 11 Kanиja 1 14 струмица 1 евгелиа 4 св. николе × маврово берово штип д. Kanuja прилеп охрид 13 16 струмица битола гевгелија“

 

Времето во следните денови: Од петок следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Дневните температури значително ќе опаднат.

Можно е да е слика од ‎текст кој вели „‎ден петок (07.01) сабота (08.01) време недела (09.01) понеделник (10.01) Bemep вторник (11.01) пром 0 до ب мин.тем. (℃) мак.тем. (C) до 5 5 до 11 2 до до 6 5 P до 6 4 до 10 5 до 11‎“‎

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close