fbpx
Вести

Надлежните од МЗШВ денес на терен во Стајковци

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Михаил Цветков, заменик министерот Ванчо Костадиновски и Државниот секретар Бесир Јашари, денеска  ќе ги посетат населените места во општина Гази Баба кои настрадаа од поплавите.

nadlezhnite od mzshv denes na teren vo stajkovci

 

Воедно тие ќе извршат увид во работењето на комисиите формирани од министерството за земјоделство за проценка на штети во земјоделското производство.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close