fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Најмногу дожд наврна во Прилеп и Берово, времето и денеска нестабилно со дожд и грмежи

Во текот на ноќта преовладуваше умерено, наместа значително облачно време со локален слаб до умерен дожд и појава на грмежи. Утрово е сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец, соопштија од УХМР.

Најмногу дожд во изминатото деноноќие наврна во Прилеп и Берово 24 л/м2, во Крушево 18, во Штип 13, во Крива Паланка, Виница и Ѓуриште 12, во Претор осум, на Попова Шапка седум, во Скопје – Зајчев Рид и Пожаране шест, во Маврови Анови и Лазарополе два и во Тетово и Битола еден л/м2.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close