fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Наутро студено, во текот на денот претежно сончево и потопло

До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени.

Времето денеска наутро студено, во текот на денот претежно сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „к.паланка Kp. паланка Ckonje времето утре 24.09.2021 град тмин. тмакс. CKonje 3 24 тетово 4 24 маврово 2 18 охрид 6 22 битола 3 прилеп 4 кр.паланка 2 CB. николе 3 штип 3 берово 0 Kanиja 4 струмица 3 евгелиа 8 тетово св. николе 24 24 22 23 маврово берово штип 24 22 26 25 28 охрид д. Kanиja прилеп струмица битола евгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во следните денови ќе преовладува сончево време со значително повисоки дневни температури. До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени. Од вторник ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден сабота (25.09) недела (26.09) време понеделник (27.09) вторник (28.09) Bemep среда (29.09) променлив 2 по 12 мин.тем. (C) мак.тем. (C) до 13 24 до 31 6 до 15 26 до 32 8 до 15 26 до 33 7 до 15 20 до 28 17 до 24“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close