fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Не сме хулигани туку тутунари , бараме да се реши нашиот проблем

Тутунорпроизводителите и денеска излегоа на протест, барајќи од Министерството за земјоделие да го реши нивниот проблем.

 

Тутунорпроизводителите и денеска излегоа на протест, барајќи од Министерството за земјоделие да го реши нивниот проблем.

На протестот зборуваше Игор Мирчески член на Иницијативниот одбор.

 

Тутунарите на протест излегуваат во среда на автопатот Прилеп Скопје од 12-15 до 13-15 часот .

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close